Pozvánka do Maroka
Severoafrické Maroko. V západní Evropě populární již několik desetiletí. Majetní Francouzi se dokonce do Maroka stěhují na penzi. Země totiž po několik staletí udržovala úzké styky s Francií. Na začátku minulého století bylo dokonce Maroko francouzským protektorátem. Východní Evropa ale Maroko, respektive Marocké království, zatím k turistice pořádně neobjevila.
Výhodou pro turisty takové destinace, ke kterým se řadí i Maroko je, že tady mohou kombinovat odpočinek na plážích Středozemního moře či Atlantického oceánu s poznáváním bohaté historie této země. K opalování se u šplouchajících vln moře je v Maroku k dispozici více než jeden a půl tisíce kilometrů dlouhé pobřeží.
Turisté, kteří chtějí během své dovolené zažít i trochu dobrodružství a jako destinaci zvolí Maroko, se vydávají na výlety a expedice do vnitrozemí. Svahy Atlasu a dalších marockých pohoří nabízejí řady zajímavých tras k trekkingu. Naopak rozpálená Sahara láká k výletu do pouště. V poušti je možné se kupříkladu seznámit s životem Berberů a dalších původních kmenů, žijících na území Maroka.
Při prohlídce historických královských měst v Maroku upoutají především stavby ve tradiční architektuře. Nebo ve francouzském koloniálním stylu. Ty se zde dochovaly z doby, kdy bylo Maroko francouzskou kolonií. Za vidění stojí též zajímavá tržiště. Na nich se mísí vlivy arabské kultury s kulturou střední Afriky. Za návštěvu bezpochyby stojí botanická zahrada Yves Saint-Laurent v Marrakéši. Nebo přístavní městečko Essaouira, známé svými mohutnými hradbami.
Za zmínku stojí též marocká kuchyně. Ta kombinuje francouzský vliv s exotickými chutěmi Afriky. Zkušení cestovatelé tvrdí, že tímto spojením je protkáno celé Maroko. Dokonce i zdejší trhovci jako by v sobě měli něco z francouzského šarmu. A prý ani nejsou tak vlezlí a otravní, jako ve zbytku arabského světa.