Letovisko Belek

Mezi známými tureckými letovisky Antalya a Alanya se nachází často neprávem opomíjené letovisko Belek. Turisticky se Belek zatím moc neprosadil A to i přesto, že umožňuje parádní koupání v průzračně čistých a příjemně prohřátých vodách Středozemního moře. Tedy stejně jako jeho známější sousedé. Svou klientelu si Belek ovšem našel především velmi dobře udržovanými golfovými hřišti.

To nejznámější golfové hřiště nese název National Golf Club. Ti, co se o golf aktivně zajímají, o něm už pravděpodobně slyšeli. Vzhledem ke svému profilování je Belek vhodný spíše pro dovolenou u moře bohatší klientely. Která ráda zkombinuje pobyt na zdejších plážích s možnosti hraní golfu na kvalitních greenech. Je zcela patrné, že Belek se zaměřuje na jedince, kteří nemají hluboko do kapsy. Tedy turisty, co jsou ochotni si za luxusnější 4 až 5-ti hvězdičkové ubytování a s ním spojený komfort připlatit. Výhodou je, že vzhledem k velikosti a charakteru letoviska Belek je prakticky vyloučené natrefit zde na davy turistů a přelidněné pláže podél pobřeží.

Jak již bylo zmíněno dříve, v letovisku Belek se dá hraní golfu skvěle kombinovat s lenošením a odpočinkem na několikakilometrové písečné pláži. Aktivní jedinci se mohou věnovat třeba potápění. Zájemci si zase bezpochyby užijí romantické procházky po pláži. Na celém středomořském pobřeží podél turistického střediska Belek se nachází velké množství palem, eukalyptů a pinií. Tyto dřeviny poskytují v horkých dnech příjemný stín k odpočinku před prudkým sluncem.

Ti, které už omrzel golf a koupání v moři, se mohou vypravit na výlet po okolí turistického střediska Belek. Je možné blíže poznat například antická města Perge a Side. V obou se nacházejí antické pozůstatky chrámů a amfiteátrů. Kdo se zajímá o antickou kulturu a architekturu by si rozhodně neměl nechat takový výlet ujít.

Milovníci přírody a dobrodružství by takéž neměli vynechat návštěvu národního parku Köprülü. O dávku adrenalinu se tu postará třeba rafting na divoké řece, která parkem protéká. Místní instruktoři dbají na zdejších atrakcích na bezpečnost všech návštěvníků. Také poskytnou veškeré vybavení. Na raft se tak může v Köprülü vypravit i úplný začátečník.