Ubytování v Egyptě

Pomalu nastává čas rozmýšlet, které je to správné místo ke strávení letošní letní dovolené u moře. Obvykle bývá jednou z alternativ Egypt. Do Egypta na dovolenou míří každý rok desetitisíce turistů ze všech koutů světa. Těm, kteří Egypt zvažují, by mohly přijít vhod informace o hotelích, v nich se mohou v Egyptě ubytovat. Jde samozřejmě o jedince, co dávají přednost pohodlí a službám místních hotelů před nocováním s beduíny v poušti. Nebo třeba na luxusní jachtě, zakotvené někde u panenského pobřeží Egypta. Dovolená v této severoafrické zemi totiž nemusí znamenat vždy pobyt v hotelu v některém z vyhlášených egyptských letovisek.

Obecně se dá říci, že hotely pro dovolenou v Egyptě nabízejí kvalitní servis, bohatou nabídku jídla a pití v programu all inclusive a čisté hotelové pláže. Egypt a jeho letoviska jsou známá tím, že pláže tu jsou denně upravovány a čištěny. Letní dovolená u moře v Egyptě je tudíž dovolenou jak má být. V drtivé většině velmi ochotný a přátelský personál je schopen komunikovat s hosty v anglickém nebo německém jazyce.

Jak kvalitní služby je Egypt a konkrétní hotel svým hostům schopen nabídnout se pochopitelně odvíjí od pořizovací ceny pobytu. Pochopitelně hodně záleží na částce, za kterou se turisté chystají Egypt navštívit. Nelze totiž očekávat, že dovolená a objednaný rozsah služeb bude stejný v hotelu, v němž bude týdenní pobyt stát 35.000,- Kč, jako v hotelu za cenu třetinovou. Vždy záleží na volbě služeb, které cena za dovolenou a ubytování v Egyptě v konkrétním hotelu zahrnuje.

Při výběru hotelu pro dovolenou je důležitá celková rozloha hotelového areálu. A tím pádem i vzdálenost jednotlivých ubytovacích jednotek od pláže. Egypt nabízí jak hotely přímo u pláže, tak také ubytovací zařízení od moře poněkud vzdálenější. Tím se eliminují nepříjemné situace, kdy hotel sice leží přímo u pláže, ale konkrétní pokoj může být od moře vzdálen i několik set metrů!

A jak je na tom Egypt s koupáním? Bohatý podmořský život, který se dá i v samotných egyptských letoviscích pozorovat mnohdy prakticky u břehu, láká do egyptských vod na dovolenou především milovníky potápění. Ale i běžný turista si v Egyptě přijde na své. Křišťálově čistá voda, udržovaná písečná pláž a pozvolný vstup do moře ocení hlavně rodiny s dětmi. Mladí rodiče si Egypt coby destinaci, kde tráví dovolenou se svými ratolestmi, též zamilovali.

Pro návštěvníky, kteří chtějí vstoupit do moře ve větší hloubce, jsou připravena hotelová mola. Jen pár metrů od břehu se dá narazit na korály se spoustou ryb a mořských živočichů. Opět ale záleží na výběru konkrétní destinace a hotelu, kde se chystáte prožít svou dovolenou v Egyptě. Útesy se totiž nenacházejí podél celého egyptského pobřeží.