Safaga

Letovisko Hurghada na břehu Rudého moře patří k nejnavštěvovanějším letoviskům pro zájezdy do Egypta. Pláže v okolí turistického střediska Hurghada bývají povětšinou dostatečně široké a písčité. Většina ze zdejších hotelů má často dokonce svou vlastní pláž. Ty hotely a penziony, které byly v oblasti Hurghada vybudovány dále od moře, používají pláže sousedních hotelů. Jednou z exponovaných částí Hurghady je oblast zvaná Safaga. Safaga je nejjižněji položeným letoviskem v této části Egypta. Od centra Hurghady je Safaga vzdálena asi 50 kilometrů.

Většina turistů přilétá do oblasti Safaga na letní dovolenou za vodními sporty a potápěním. Díky zdejším mírným proudům se v okolí Safagy mohou potápět i úplní začátečníci. Mezi nejoblíbenější potápěčské lokality okolí střediska Safaga patří útesy Tobia Arba, Panorama Reef a mys Ras Abu Soma. Populární jsou i korálové zahrady Middle Reef. Na zkušenější potápěče pak čekají noční ponory nebo ponory k několika vrakům potopených lodí.

Oblast Safaga je ideálním místem pro dovolenou milovníků průzračně čistého moře. A samozřejmě také všeho, co s ním souvisí. Safaga je tedy skvělou lokalitou k potápění, šnorchlování, windsurfingu a nebo kitingu. Jedinci, kteří rádi tráví čas průzkumem života pod hladinou, si Safagu oblíbili už před několika dekádami. Jedinečné podmořské korály se tady nacházejí opravdu blízko ke zdejším plážím. A tak se tady bude dovolená líbit nejen příznivcům klasického přístrojového potápění, ale též milovníkům šnorchlování a pozorování podmořského života z hladiny.

Většina hotelových komplexů v Safaze je postavena přímo na pobřeží. Jak již bylo uvedeno dříve, každý z nich má v dosahu nějakou pláž. Hotely oblasti Safaga bývají různých kategorií. Dokáží tak splnit veškerá přání i těch nejnáročnějších klientů, kteří do Safagy přicestují strávit svou dovolenou. Kdo si potrpí na prvotřídní kvalitu služeb a je ochoten si připlatit, může strávit svou dovolenou v Safaze v luxusu. Slušné ubytování tady ale najdou i jedinci, kteří nechtějí za noclehy utrácet příliš mnoho peněz.

Jediným problémem v letovisku Safaga je horší přístup do moře. A to díky zdejšímu korálovému útesu. Korálový útes se táhne podél celého pobřeží Safagy. Na některých místech postačí mít boty do vody, které před ostrými hranami korálů spolehlivě ochrání. Jsou zde ale i taková místa, kde je bezpečný přístup do moře možný pouze za použití mola. Tato maličkost ovšem samozřejmě nemění nic na skutečnosti, že Safaga je vhodné místo k dovolené všech věkových skupin turistů.